Map Özelliği

Map özelliği çağrı kasapoğlu
Map Özelliği
Dreamweaver penceresinden yukarıdaki resimdeki gibi Layout menüsünden Div Tagı ekleyerek içindeki metni sileriz. Sonra aşağıdaki resimdeki gibi resim ekleriz.

Map Özelliği
Div tagını ekledikten sonra Common menüsünden Image yi seçerek aşağıdaki pencereden resmi bulunduğu dosyadan arka plan olarak seçeriz.
       Map Özelliği
        Resmi bulunduğu yerden seçeriz.


Map Özelliği

Yukarıdaki resimdeki gibi Map bölümünden seçim araç çubuklarından birini seçerek bir bölge seçimi yaparız.


Map Özelliği

Seçim yaptıktan sonra mouse ile o bölüme tıkladığımızda açılacak site adresini, nasıl açılacağını, üzerine geldiğimizde çıkacak metni bu bölümden ayarlayabiliriz. Üstteki resimdeki gibi.


Map ÖzelliğiYaptığımız seçimler aşağıda numaralarıyla, açılacak sitesi, mouse ile üzerinde geldiğinde çıkacak bilgi ve nasıl açılacağı hakkında yapılan ayarlar sırasıyla verilmiştir.

 Map Özelliği                                                                          Map Özelliği                                                                          Map Özelliği                                                                          Map Özelliği                                                                          Map Özelliği                                                                          Map Özelliği


Map Özelliği

Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi Mouse ile Kadir Has Center üzerine tıkladığımızda Target özelliği _blank olduğundan aşağıdaki, resimdeki gibi ayrı bir pencerede açılacaktır.


Map Özelliği

Kadir Has sekmesine tıkladığımızda verdiğimiz linke göre başka pencerede o siteyi açmış oluruz.

Kaynak Çağrı KASAPOĞLU

Yorumunuzu Ekleyin


Yükleniyor...
    Yükleniyor...